Tipy na outdoorové vánoční dárky

Co si asi přejí k Vánocům nadšenci do outdooru? Co by se jim tak mohlo hodit do hor, na sporty, na cestování nebo na kempování? Pečlivě jsem vybrala deset tipů na dárky, které jsem buď sama darovala, osobně mám, či bych si přála. Třeba se „Ježíšek“ nechá inspirovat.

1) ZÁŽITEK
Ačkoliv nejsem favorit poukázek, tak už jsem jich několik vyrobila. Na zážitky. S rodinou. A dodnes na ně rádi vzpomínáme. Třeba na prodloužený víkend s taťkou na ferrátách, kdy prvně v životě spal dva dny na alpské chatě vysoko v horách. Byl to komplet balíček i s namazanou svačinou. Se sestrou jsme zase jednou překvapily rodiče a rovnou po Vánocích jsme všichni vyrazili na tři dny lyžovat do Rakouska. Anebo jsem ségře (i sobě) koupila startovné na pražský půlmaraton, čímž odstartovala její běžecká kariéra

Na ferratách s tatínkem.

2) KARBONOVÁ SEDLOVKA NEBO ŘIDÍTKA
Karbonová součástka na kolo má přesně ty správné „dárkové“ vlastnosti. Vlastně ty karbonová řidítka chcete, ale sami si je spíš nekoupíte, protože dát takové peníze za kus „trubky“? Navíc je úplně nutně nepotřebujete, ale zároveň pak už jiná používat nebudete. Prostě dárek, co potěší. Doufám, že si to přečte i manžel:).

Karbonová součástka na kolo je prostě „dárek“. Foto: Aleš Buček.

3) ZATEPLENÁ SUKNĚ/KRAŤASY
Zateplená sukně není jen módní, ale hlavně praktická. Oproti ilustrační fotce ji používám, když se najednou ochladí, když fouká, nebo na sjezd. Jen ji připnete přes kalhoty. Já preferuji primaloftovou a celorozepínací, aby šla snadno nandat i s lyžemi. A pro kluky dělají obdobně kraťasy.

Zateplenou sukni jsem si oblíbila především na skialpech.

4)  ČTEČKA
Nejdřív jsem měla nostalgický pocit, že knížka je prostě knížka. Ale na cestování nebo do hor, kde vážíte každou tatranku, je čtečka vskutku geniální věc. A nejen do zahraničí. Díky ní čtu i mnohem více v běžném pražském životě. Je prostě snazší ty knížky získávat elektronicky. A taky se vejde do každé kabelky. Já mám Kindle Paperwhite 3 a s klidným svědomím ji doporučím i vám.

5) TERMOSKA, LÁHEV, HRNEČEK
Zkontrolujte si
– maminku, zda náhodou na výlety nenosí v batohu servírovací čajovou konvici místo termosky.
– tatínka, zda nejí studený oběd z krabičky, místo aby si ho dal do termosky na jídlo.
– strýčka, zda nenosí cyklo láhev na vodu místo nějaké rozumné, která by se v batohu neotevírala.
– sestru, zda nemá stoletou termosku, která teče, takže ji raději nepoužívá vůbec.
#truestories, široká nabídka řešení v Hannibalu.

Pohoda s kávičkou v base campu pod Pik Korženěvské.

6) SKLÁDACÍ BAŤŮŽEK/TAŠKA
Když cestuji, mám s sebou ráda v batohu malý, pevný, ale skladný a lehký baťůžek či tašku. Takový, který jde zmuchlat do hlavního zavazadla, když ho nepotřebujete. A naopak pojme dost věcí a neprotrhne se, když ho potřebujete (třeba na výlet do města, nebo na pláž, či na nákup). V Bolívii mi akorát jeden dosloužil (byl už stoletý a zpuchřel), tak vybírám nový. Myslím, že takový dárek ocení každý cestovatel.

Ne, to nejdu na nákup s igelitkou, ale k horkým pramenům s plavkama:-).

7) PEŘÍ
Často si říkáme, jak jsme mohli vůbec fungovat bez peří. Sama mám více variant, od péřové vesty až po expediční bundu. Nejčastěji, vpodstatě celoročně, používám tenkou péřovku. Obdarovaný si tento užitečný a univerzální kousek určitě oblíbí.

Celoročně využitelná tenká péřovka.
8) HODINKY
Pokud se chcete doslova blýsknout, tak „outdoorový šperk“, který vypadá dobře i v kanceláři, je skvělá (i když drahá) volba. Já sama nosím Garmin Fénix 5s.

Garmin Fenix 5s se dají vzít i do kanceláře.

 9) RYCHLESCHNOUCÍ RUČNÍK
Stylový ručník s obrázkem potěší každého cestovatele. Já lehkých savých ručníků mám hned několik. A používám je i ve městě, když jdu na trénink. Vejdou se totiž do kabelky mnohem lépe než ty froté.

10) OUTDOOROVÉ JÍDLO
A když už fakt nevíte co, tak jídlo je univerzální dárek, který má využití vždy. Zkuste pořídit něco z outdoorové kuchyně. Člověk si takové „pochutiny“ bežně nekoupí, ale rád je vyzkouší. Sušené maso, sušené hlavní jídlo, mrazem sušené ovoce či šálek dobré kávy?
Večeře vcukuletu.

Tak ať máte radost z vybraného dárku vy i obdarovaný. A za další tipy pro Ježíška budu ráda.

Krásné svátky!

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ten + four =