Vychytávky Outdoorové blogerky

Pokud mě trvale a pravidelně sledujete na Facebooku, tak tento článek pro vás bude pouhé opáčko. V minulých deseti týdnech jsem na Facebook přidávala každý čtvrtek jednu vychytávku, se kterou mám osobně velmi dobré zkušenosti. Jedná se o věci na kempování, na kolo, na cestování i do hor. Taková všehochuť, stejně jako jsou moje aktivity. Některé vychytávky měly opravdu velké ohlasy, tak bych nerada, aby zapadly v historii „timeliny“.

1. vychytávka: CHOBOTNICE
Jak nabíjíte v horách všechny ty GPSky, telefony, čelovky, foťáky a baterky vy? Na obrázku výše je naše (už jsme manželé, že jo, ale já ji nevyráběla:) „home made“ solární elektrárna zvaná „chobotnice“. Má několik „chapadel“ na nabíjení různých zařízení naráz.

2. vychytávka: CYKLOKRAŤASY S MAGNETICKÝM SPOJENÍM ŠLÍ
V létě hodně a ráda jezdím na kole. Horském i silničním. Cyklokraťasy bez kšand mě buď škrtily, či ty bez gumy se velmi brzo vytahaly a různě se posouvaly. S kšandami jsem zas nechtěla, protože pořád chodím na záchod (i při závodě:-). A pak jsem je objevila. Odepínací kšandy. Na magnetek. Prostě odepnete, vyčůráte, zapnete a nemusíte si sundavat dres. V jiných už nejezdím: základní verze (dají se vyčíhat slevy) či ta vyšší a teda i o dost dražší verze (SL Pro Women’s Bib Shorts) je ještě dokonalejší.

3. vychytávka: TESA
Tesa lepí, tesa šije. Vždycky s sebou v batohu, v autě, na chatě, na kole máme kus tesy, lepicí pásky. Dá se s ní opravit ledacos. Naposledy jsme s ní nahrazovali bočnice na brýle na ledovec, které jsem zapomněla doma. Jen to opálení pak bylo trochu do obdélníčku.

Tesa lepí, tesa šije.

4. vychytávka: CALCIUM PANTOTHENICUM
Mastička, kterou nám poradila a půjčila jedna doktorka na bivaku v Alpách, když jsme měli z rýmy, větru a slunce olezlé a mokvající nosy. Teď už má čestné místo v lékárničce, a často s ní i „zachraňuji“ bolístky jiných. Patlám ji na všechno – popraskané rty i ruce, spálené uši, drobné oděrky či třeba popálené prsty.

Kalciovka.

5. vychytávka: CESTOVNÍ LAHVIČKY
Už mě nebavilo pořád si kupovat malá balení šampónu, krémů a jiné kosmetiky. Chvíli jsem je zkoušela recyklovat, ale často to šlo kvůli úzkému hrdlu dost blbě. Pak jsem si z Primarku přivezla asi za euro set cestovních lahviček. Ty byly geniální. Snadno se plní. Člověk má kosmetiku, na kterou je zvyklý, v množství, jaké potřebuje a navíc levněji. Obdobné lahvičky se dají koupit v různých obchodech. Jen bacha na bytelnost, ať se vám obsah „nevykydne“ v batohu. A také doporučuji šroubovací víčka nikoliv odklápěcí. Ty se časem utrhnou.

6. vychytávka: SAMOZATMAVOVACÍ BRÝLE
V létě hodně jezdím na kole. Dlouho jsem měla jen čiré či tmavé brýle. A pořád řešila, které vzít, kor když jsem jela až k večeru či bylo polojasno. Pak jsem pořídila fotochromatické a od té doby už v jiných nejela. Tyhle od R2 mě přijdou jako super poměr cena/výkon. (Ne, není to placená reklama.)

Samozatmavovací brýle jsou na kolo velmi užitečné.

7. vychytávka: POLYSTYRÉNOVÁ KRABICE JAKO LEDNIČKA
V autě vozíme místo ledničky polystyrénovou krabici. Na víkend je to naprosto dostačující. Když do ní dáte chladící vložky/mražené maso/studená piva a neotevíráte ji zbytečně často, izoluje neuvěřitelně dobře.
I ve vedrech má ta (i druhý den) vytažená Plzeň příjemnou teplotu.

Polystyrénová krabice jako lednička.

8. vychytávka: SMYČKA NA CEPÍN
„Kam s ním“ jsem řešila vždy, když se ze sněhu přešlo na skalku a já se potřebovala chytat spíše rukama než cepínem. Chvíli jsem cepín strkala za batoh a bála se že ho ztratím. Pak připevňovala k sedáku obyčejnou smyčkou a pořád ji rozmotávala. A pak jsem objevila tuhle elastickou vychytávku.

9. vychytávka: OBAL NA MAČKY
Když jsem si ještě mačky půjčovala, protože jsem žádné neměla, vždy jsem je do batohu dávala zabalené v různých hadrech a převazovala provázkem. Je to vopruz. A navíc ne moc funkční. Ostrým hrotem mačky si můžete potrhat batoh i oblečení. Nebo třeba i propíchnout 1,5 litrovou petku plnou slivovice hned na začátku výstupu. Ale zas se tahle letitá historka našeho kamaráda vypráví dodnes. (Neb co s tím pak, než rychle vypít, než obsah vyteče.:-)

Obal na mačky.

10. vychytávka: VÝBAVA
Taky máte od rodičů nastřádanou výbavu? Nepoužitelné povlečení třeba už jen proto, že teď spíte pod prodlouženou peřinou? Tak třeba takový povlak na polštář vychází rozměrově přesně na kolo, pokud je vozíte v autě. A z prostěradel postupně odtrháváme kusy na čištění řetězu.

Do povlaku na polšťář se krásně vejde přední kolo.

Co patří mezi vaše vychytávky?

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + five =